W zeszłym miesiącu miałem okazję być „fotoreporterem” podczas konferencji organizowanej w sejmie. „Edukacja z wartościami„, bo tak nazywała się konferencja, to wydarzenie mające pobudzić dyskusję na temat wartości, które są wpajane (bądź nie) w dzieciaki w szkołach. Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Eduakcyjne Integracja.

To było naprawdę ciekawe doświadczenie. Po raz pierwszy w życiu byłem w budynku sejmu. Wchodziłem tam z poczuciem powagi i doniosłości jakimi ten budynek (jak mniemałem) jest wypełniony. Tak się złożyło, że całe wydarzenie odbywało się w dniu obrad, korytarzami przechodzili kolejni politycy – ci znani i nie tylko… Szybko zorientowałem się, że sejm „od kuchni” to miejsce, w którym panuje spore zamieszanie, gdzie jednocześnie pracują setki osób, a dziennikarze piszą artykuły dosłownie na kolanie. 🙂

Wracając do konferencji. Głównym mówcą był prof. Jerzy Buzek – były Premier i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Organizatorami byli: Pani Poseł Joanna Fabisiak oraz prezes SEI Jacek Weigl.

Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia:

Wartości w sejmie?
Tagged on:                                             
Facebook
Facebook